Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The Nike Golf Performance Cart Bag features a 14-way, full-length divider system helps keep your clubs organised with a customizable ball pocket with zip-off panel. A water-resistant rain hood protects your clubs from the elements and utility webbing conveniently holds your accessories. The strap-through design makes it easy to attach your bag to a cart, while the insulated pocket helps keep your food and beverages cold.
14-way, full-length divider system helps keep your clubs organized
Ball pocket with zip-off panel that can be customized
Water-resistant rain hood protects clubs from the elements
Utility webbing conveniently holds your accessories
Strap-through design makes it easy to attach bag to a cart
Insulated pocket helps keep food and beverages cold
Contents: body: 100% polyester
lining: 100% polyester
| Type of Golf Bag | Cart Bag |
|---|---|
| Accessories List | Rain Hood,Strap |
| Number of Dividers | 14 |
| Number of Pockets | 2 |
| Number of Straps | 2 |
| Primary Material | Synthetic Fabric |
| Advanced Features | Strap Pass-through,Valuables Pocket |
| Assembled Length (cm) | 39.50 cm |
| Assembled Width (cm) | 28.00 cm |
| Assembled Weight (kg) | 2.66 kg |
Originally posted on Nike
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
Originally posted on Nike
Originally posted on Nike
Originally posted on Nike
