Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.With an ergonomic design for better grip and easy twist off cap, the Nike Stainless Steel Hypercharge Chug Bottle is a leak-resistant must have accessory to help you to stay hydrated no matter what activity you are taking on. This vacuum-insulated bottle keeps your beverage cold and the durability of this design means it is built to last.
Vacuum-insulated, durable stainless steel keeps beverages cold
Twist-off cap for easy drinking
Leak-resistant lid provides a tight seal
Ergonomic handle makes carrying easy
BPA free
Dishwasher safe
Wash before use
Not intended for hot liquids
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 26.17 cm |
| Product Width (cm) | 9.04 cm |
| Product Length (cm) | 9.04 cm |
| Product Weight (g) | 461.00 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Leak-proof,Carry Handle,Lid,Ergonomic,Vacuum Sealed,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | General Use,For Travel,Cold Beverages |
