*On select style/sizes
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The Nike Hypercharge 24 oz Water Bottle with Straw Lid features an insulated stainless steel body and a one-hand flip-top straw lid for easy access. Its leakproof design allows quick hydration, making the Hypercharge water bottle convenient for staying refreshed during any activity.
Durable stainless steel construction keeps beverages cold for hours and is BPA-free
One-hand flip-top lid allows quick opening and closing with a button
Detachable soft straw offers comfortable sipping and easy cleaning
Leakproof lid design prevents spills and messes
Ergonomic handle provides a secure grip for easy carrying
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 29.21 cm |
| Product Width (cm) | 9.14 cm |
| Product Length (cm) | 8.63 cm |
| Product Weight (g) | 406.80 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Leak-proof,Straw Included,Lid,Insulated,Ergonomic,BPA Free |
| Product Use(s) | Cold Beverages |
Originally posted on Nike
