Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Premium Full Grain Leather palm and shell boasts superior durability for long-lasting performance. Softball Pattern and Inspired designs have been optimized for all field positions.
Full Grain Oiled Leather
BOA hand opening
Reinforced Palm pad
Professional Web Designs
| Activity | Softball |
|---|---|
| Position | Multi-Position |
| Glove Adjustment | Adjustment Lace |
| Web Design | H Web |
| Primary Material | Natural Leather |
| Product Weight (g) | 800.00 g |
| Product Length (cm) | 29.21 cm |
| Product Width (cm) | 21.00 cm |
| Product Height (cm) | 16.50 cm |
Yes, I recommend this product.
