Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Rawlings Sure Catch line of gloves is game ready. This all leather glove with Sure Catch technology offers durability and performance.
All Leather Construction
Sure Catch Technology
Velcro closure
Basket Web design
| Activity | Softball |
|---|---|
| Position | Multi-Position |
| Glove Adjustment | Velcro Closure |
| Web Design | Basket |
| Primary Material | Natural Leather |
| Product Weight (g) | 454.00 g |
| Product Length (cm) | 26.73 cm |
| Product Width (cm) | 16.50 cm |
| Product Height (cm) | 15.24 cm |
