Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Playmaker series gloves are crafted with full leather palms that are 90% broken in upon purchase. Rawlings’ Basket Web® design creates a strong, flexible pocket for easy catch control, while cushioned palm and index finger pads add protection in impact areas.
12-inch RSB gloves
Right hand throw
Deep and wide highly functional pocket
| Activity | Baseball,Softball |
|---|---|
| Position | Multi-Position |
| Web Design | Basket |
| Primary Material | Natural Leather |
| Product Weight (g) | 660.00 g |
| Product Length (cm) | 24.77 cm |
| Product Width (cm) | 20.96 cm |
| Product Height (cm) | 16.51 cm |
