Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Perfect for players getting their start playing the game, the 2020 Rawlings® 12.5’’ Sure Catch Series Glove features Sure Catch technology for an easier closure and a soft leather shell that provides long lasting durability.
Gender: Unisex
Colour: Grey / Black
12.5" Adult Softball Glove
Ages: 15+ Years
Basket Web
Velcro Strap Back
Primary Material: Leather
| Position | Multi-Position |
|---|---|
| Glove Adjustment | Velcro Closure |
| Web Design | Basket |
| Primary Material | Pigskin |
| Product Weight (g) | 607.00 g |
| Product Length (cm) | 26.00 cm |
| Product Width (cm) | 19.68 cm |
| Product Height (cm) | 19.05 cm |
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
