*On select style/sizes
BLUE
10.00
Out of Stock at SC WEST EDMONTON MALL
Out of Stock at SC WEST EDMONTON MALL
The Ripzone Nori 10L Patch School Backpack is perfect for preschoolers, offering a fun and customizable design with interchangeable Velcro patches. This compact backpack is ideal for daycare, featuring an easy-access front pocket for snacks and treasures, and reflective details for added safety during morning drop-offs.
Durable polyester construction for long-lasting use
Includes 4 Velcro patches for personalized style
Front zipper pocket for easy access to essentials
Reflective details for improved visibility in low light
| Accessories List | Shoulder Strap |
|---|---|
| Advanced Features | Laptop Sleeve,Weather Resistant,Versatile,Front Panel Pocket,Adjustable Shoulder Strap,Durable |
| Primary Fabric Material | Polyester |
| Secondary Fabric Material | Polyester |
| Assembled Weight (kg) | 0.85 kg |
| Maximum Weight Capacity (kg) | 5.00 kg |
| Assembled Length (cm) | 24.10 cm |
| Assembled Width (cm) | 10.80 cm |
| Assembled Height (cm) | 35.60 cm |
