Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The new Ripzone Sleeve Ski Bag 2024 offers top-notch protection with water-repellent fabric and reinforced lining. Its larger zippers prevent wear, while the shoulder strap and handle provide comfortable handling. Durable, convenient, and reliable for your on-hill needs.
Bigger size zippers for enhanced opening and closing procedure
Interior durable lining for better handling
Extension wrap around zipper
String zipper puller
| Ski/Snowboard Accessory Type | Snowboard Bag |
|---|---|
| Product Use(s) | Ski,Nordic Skiing |
| Number of Pieces | 1 |
| Primary Material | Polyester |
| Assembled Length (cm) | 200.00 cm |
| Assembled Width (cm) | 18.00 cm |
| Assembled Height (cm) | 22.00 cm |
| Assembled Weight (kg) | 1.20 kg |
| Sustainability | None |
No, I do not recommend this product.
Yes, I recommend this product.
