Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Discover your flow on the new React 4 CA. Featuring new Flex TIp technology, the ski opens the door to instant and fluid carving sensations. Built for intermediate skiers seeking the magic and rhythm of effortless on-trail skiing, an accessible cap construction and carbon reinforcement deliver confident control for one perfect turn after another.
Carbon fiber enhances stability, strength and ski-snow contact while reducing weight
LCT construction adapts to the Line Control Technology for a more forgiving feel and reduces counter-flexing for confident control
Oversized sidecut delivers powerful carving performance
Flex Tip Technology enhances tip and tail engagement for easy turn entry and exit
| Ski Type | On-Piste |
|---|---|
| Skill Level | Intermediate |
| Advanced Features | System |
| Accessories List | Includes Binding |
| Rocker Type | On-Piste Rocker |
| Tip Width (mm) | 123 mm |
| Waist Width (mm) | 74 mm |
| Tail Width (mm) | 109 mm |
| Turning Radius (m) | 12 m |
| Base Material | Ptex |
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
