SEA TO SUMMIT
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Keep your fingers cool and your drink securely in your grasp with the collapsible Cool Grip X-Tumbler
The heat-dispersing fins allow you to securely grip this practical tumbler
Folds flat to a 5/8” thick disc
Calibrated as a measuring cup
Nests with other X-Series products
Pop up a Cool Grip and pick up your favorite piping-hot beverage
Glass-reinforced nylon rim provides stability
Heat resistant, BPA-free, food-grade silicone
Heat resistant, BPA-free, food-grade silicone
| Primary Material | Silicone |
|---|---|
| Product Height (cm) | 7.50 cm |
| Product Width (cm) | 10.30 cm |
| Product Length (cm) | 10.30 cm |
| Product Weight (g) | 68.00 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | Hot Beverages,General Use,Cold Beverages |
Originally posted on Sea to Summit
Originally posted on Sea to Summit
Originally posted on Sea to Summit
Originally posted on Sea to Summit
Originally posted on Sea to Summit
No, I do not recommend this product.
Originally posted on Sea to Summit
Originally posted on Sea to Summit
