SEA TO SUMMIT
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The Sea To Summit Pocket Towel features woven technical fabric that's ultra-absorbent and remarkably fast-drying
Whisper light, yet silky soft and durable
Comes in a soft, zippered EVA case
| Advanced Features | Machine Washable,Hanging Loop,Eco-Friendly,Absorbent |
|---|---|
| Age Group(s) | Toddler (1-5 Years),Youth (13-18 Years),Kids (5-13 Years),Adult (18+) |
| Assembled Height (cm) | 0.10 cm |
| Assembled Length (cm) | 120.00 cm |
| Assembled Weight (kg) | 0.11 kg |
| Assembled Width (cm) | 60.00 cm |
| Colour Group | Grey |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Number of Pieces | 2 |
| Pattern Type | Solid |
| Primary Material | Microfiber |
|---|---|
| Product Use(s) | Sports,Outdoor |
| Shape | Rectangle |
| Towel Type | Camping towel |
| Trim | Not Applicable |
Originally posted on Sea to Summit
Originally posted on Sea to Summit
Originally posted on Sea to Summit
Originally posted on Sea to Summit
Originally posted on Sea to Summit
Originally posted on Sea to Summit
Originally posted on Sea to Summit
Originally posted on Sea to Summit
