Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Experience the FUSE, a handheld deep tissue rolling massage tool. Designed for ease-of-use with a spring-loaded hinge, you can massage two muscle pairs at once for a more efficient recovery.
User-controlled deep tissue massage tool
Massages two muscles at once for a more efficient recovery
Lightweight and easy-to-use on a variety of muscle pairs including hamstrings and quads, biceps and triceps, and more
Spring-loaded hinge for even pressure distribution across tissues
Four interchangeable and easy-to-clean massage rollers for custom configurations
| Massager Type | Hand-Held |
|---|---|
| Product Use(s) | Relaxation,General Purpose |
| Body Area | Calves,Multi-Area,Feet |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Accessories List | No Accessories Included |
| Number of Pieces | 5 |
| Primary Material | Steel |
| Power Source(s) | Manual |
| Assembled Weight (kg) | 1.17 kg |
| Assembled Height (cm) | 35.00 cm |
| Assembled Width (cm) | 24.99 cm |
|---|---|
| Assembled Depth (cm) | 6.50 cm |
