Proudly Canadian
SOFT SPIKES
One Size
Out of Stock at SC WEST EDMONTON MALL
Out of Stock at SC WEST EDMONTON MALL
Our most popular spike on the market to date. The STINGER spikes are non-clogging and made with a soft durometer TPU for superior comfort and durability.
<lt/>ul style="list-style-position: inside
"<gt/> Includes 18 Cleats
Anti Clogging Design
| Golf Accessory Type | Spikes |
|---|---|
| Number of Pieces | 1 |
| Primary Material | Poly/Plastic |
| Assembled Weight (kg) | 0.05 kg |
| Assembled Length (cm) | 2.54 cm |
| Assembled Width (cm) | 4.00 cm |
| Assembled Height (cm) | 2.54 cm |
| Sustainability | None |
