One Size
Out of Stock at SC WEST EDMONTON MALL
Out of Stock at SC WEST EDMONTON MALL
Made for players who create their own lane, The Spalding Marble Series Black Multi-Color Outdoor Basketball shakes free from convention with a unique marble print. Aside from the durable outdoor cover and embossed logos, no two balls in the series are the same.
Outdoor rubber cover
Shipped inflated and game-ready
Designed for outdoor play
Intermediate size and weight: Size 6, 28.5"
All over Spalding color-infused graphics
| Sport Type | Basketball |
|---|---|
| Ball Type | Recreational |
| Primary Material | Rubber |
| Advanced Technology | General |
| Product Diameter (cm) | 23.00 cm |
| Long Circumference (cm) | 72 cm |
| Outside Circumference (cm) | 72.40 cm |
| Short Circumference (cm) | 72 cm |
| Product Weight (g) | 680.00 g |
