

A GOOD PORTION
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.
A GOOD PORTION
Our 3 In 1 Leave In Conditioner detangles, conditions, and protects our hair while enhancing and restoring its natural body. It helps controls frizz, prevent split ends, slow color fading and will leave your hair silky-smooth and shiny. It is, by far, the most "borrowed" item from our beach house.
Cruelty free, vegan Gluten free
Silicone Free 
Sulfate Free
Color safe
Paraben free
Dye Free
UV-Protecting
Spray in wet or dry hair.
Product of the USA
| Advanced Features | Organic |
|---|---|
| Body Parts | Hair |
| Container Type | Spray Bottle |
| Cream/Lotion Type | Cosmetics |
| Form | Spray |
| Ingredients | Coconut Oil,Aqua/Water/Eau,Propylene Glycol |
| Net Weight (g) | 145.00 g |
| Number of Pieces | 6 |
| Product Height (cm) | 16.25 cm |
| Product Length (cm) | 4.06 cm |
| Product Width (cm) | 4.60 cm |
|---|---|
| Shelf Life (months) | 24 mo |
| Shelf Life After Opening (Month) | 24 mo |
| Skin Type | All Skin Types |
| Sun Protection Factor (SPF) | Not Applicable |
5 starsstars
4 starsstars
3 starsstars
2 starsstars
1 starstars
Yes, I recommend this product.

When you visit any website, it may store or retrieve information on your browser, mostly in the form of cookies. This information might be about you, your preferences or your device and is mostly used to make the site work as you expect it to. The information does not usually directly identify you, but it can give you a more personalized web experience. Because we respect your right to privacy, you can choose not to allow some types of cookies. Click on the different category headings to find out more and change our default settings. However, blocking some types of cookies may impact your experience of the site and the services we are able to offer.
Canadian Tire Privacy Charter
These cookies are necessary for the website to function and cannot be switched off in our systems. They are usually only set in response to actions made by you which amount to a request for services, such as setting your privacy preferences, logging in or filling in forms. You can set your browser to block or alert you about these cookies, but some parts of the site will not then work. These cookies do not store any personally identifiable information.
These cookies may be set through our site by our advertising partners. They may be used by those companies to build a profile of your interests and show you relevant adverts on other sites. They do not store directly personal information, but are based on uniquely identifying your browser and internet device. If you do not allow these cookies, you will experience less targeted advertising.
These cookies allow us to count visits and traffic sources so we can measure and improve the performance of our site. They help us to know which pages are the most and least popular and see how visitors move around the site. All information these cookies collect is aggregated and therefore anonymous. If you do not allow these cookies, the aggregated data will not include your visit.
These cookies enable the website to provide enhanced functionality and personalisation. They may be set by us or by third party providers whose services we have added to our pages. If you do not allow these cookies then some or all of these services may not function properly.