Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The TaylorMade 5.0 Cart Bag provides ample storage for all your golfing needs in a lightweight design. The 14-way organizational top keeps your clubs organized while the 7 pockets provide more than enough storage for clothes, valuables, balls, etc. The integrated grab handle makes for easy lifting and the single padded shoulder strap allows for a comfortable carry. Matching rainhood included.
Cart Optimized
14-Way Organizational Top
Velour Lined Valuables Pocket
2 Garment Pockets
Ball Pocket
Tee Pocket
Umbrella Sleeve
Integrated Grab Handle
Carry Handle
Rain Hood
Single Shoulder Strap
| Type of Golf Bag | Cart Bag |
|---|---|
| Accessories List | Umbrella Holder,Rain Hood |
| Number of Dividers | 14 |
| Number of Pockets | 7 |
| Number of Straps | 1 |
| Primary Material | Synthetic Fabric |
| Advanced Features | Push Cart Optimized Base,Trunk Handle,Embroidery Pocket,Valuables Pocket |
| Assembled Length (cm) | 91.40 cm |
| Assembled Width (cm) | 33.00 cm |
| Assembled Weight (kg) | 2.20 kg |
Originally posted on canadiantire.ca
Originally posted on canadiantire.ca
Originally posted on canadiantire.ca
Yes, I recommend this product.
No, I do not recommend this product.
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
