Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Compliant with most airline carry-on requirements, the Thule Subterra Carry On Spinner has oversized rear wheels that offer smooth navigation and recessed front wheels that provide increased interior space. The carry-on bag’s divided main compartment and zippered mesh pocket keep essentials organized, while a compression panel helps to prevent wrinkled clothes and maximizes packing space. The carry-on luggage bag has a durable exoskeleton with a moulded polycarbonate back panel that stands up well to rough handling, and it’s water-resistant to help protect its contents from the elements. The Thule spinner carry-on bag is finished with practical details like a built-in ID card slot to help provide a smooth travel experience.
Oversized rear wheels ensure smooth navigation and recessed front wheels increase interior capacity
Internal compression panel prevents garment wrinkling and maximizes packing space
Durable exoskeleton and polycarbonate back panel withstand travel impacts
Water-resistant materials protect contents against moisture and elements
Built-in ID card slot allows luggage identification and retrieval
| Assembled Height (cm) | 55.00 cm |
|---|---|
| Assembled Width (cm) | 35.00 cm |
| Assembled Length (cm) | 23.00 cm |
| Assembled Weight (kg) | 3.44 kg |
| Product Volume (L) | 33.00 l |
| Primary Material | Nylon |
| Advanced Features | Quick Access Compartment |
| Sustainability | BLUESIGN® - Approved product |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on thule-us-ca
Yes, I recommend this product.
Originally posted on thule-us-ca
Yes, I recommend this product.
Originally posted on thule-us-ca
Yes, I recommend this product.
Originally posted on thule-us-ca
Yes, I recommend this product.
Originally posted on thule-us-ca
Yes, I recommend this product.
Originally posted on thule-us-ca
Yes, I recommend this product.
Originally posted on thule-us-ca
Yes, I recommend this product.
Originally posted on thule-us-ca
