Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.A double all-terrain stroller with a sleek, lightweight design, making it perfect for urban exploration or strolling on your favorite path with two children. Comfortable for children and ergonomic for parents!
Easy to maneuver, thanks to the swivel front wheel that locks into place for jogging, and to the 16” rear wheels
One-handed, compact fold for easy storage and transportation
Integrated twist hand brake provides speed control on hilly terrain
Can be used from birth with Thule Bassinet or infant car seat adapter (sold separately - Bassinet not available in all markets). Seat and canopy fabric can be removed to create a clean look
Multi-position canopy with side-ventilation windows ensures your child is comfortable
Reclining seat – convenient one-handed recline
Suspension makes the ride smooth for both parent and child
Ergonomic, adjustable handlebar for maximum parent comfort
Plenty of room to bring everything you need thanks to large cargo basket with zip-top cover, rear mesh pocket, and two mesh compartments for snacks or toys
| Accessories List | Sunshade,Storage Pouch |
|---|---|
| Advanced Features | Safety Harness |
| Assembled Height (cm) | 41.00 cm |
| Assembled Length (cm) | 87.00 cm |
| Assembled Weight (kg) | 15.00 kg |
| Assembled Width (cm) | 76.50 cm |
| Bag Style | No Bag |
| Carry Position(s) | Front Facing In |
| Child Carrier Type | Stroller |
| Colour Group | Black |
| Design | Plain |
|---|---|
| Maximum Weight Capacity (kg) | 45.00 kg |
| Minimum Weight Capacity (kg) | 22.00 kg |
| Primary Material | Polyester |
