Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Go from car to stroller with an adapter that lets you quickly and easily attach an infant car seat to your Thule stroller.
Easy click-in installation and removal
Compatible with Thule Urban Glide 2, Thule Urban Glide 2 Double, and Thule Glide 2
Compatible with popular infant car seat models from Maxi-Cosi®, BeSafe®, Cybex® and Nuna® (see Fitting compatibility)
| Accessories List | No Accessories Included |
|---|---|
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Assembled Height (cm) | 65.00 cm |
| Assembled Length (cm) | 46.00 cm |
| Assembled Weight (kg) | 0.43 kg |
| Assembled Width (cm) | 52.00 cm |
| Attachment Method | Clip-on |
| Bag Style | No Bag |
| Batteries Required Quantity | 0 |
| Carrier/Stroller Accessory Type | Hook |
| Colour Group | Black |
|---|---|
| Number of Pieces | 2 |
| Primary Material | Plastic |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on thule-us-ca
Yes, I recommend this product.
Originally posted on thule-us-ca
No, I do not recommend this product.
Originally posted on thule-us-ca
Yes, I recommend this product.
Originally posted on thule-us-ca
