THE SPORTS VAULT
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Represent your favourite team while displaying your handy skills.The Multi-Tool has a dazzling aluminum body featuring team logos and colours. Never be caught without essential tools again.
Constructed of high-quality 420 stainless steel, rust, stain and fingerprint proof
Compact size, convenient to have on hand when it's time to work on those DIY projects. Can easily fit in your back pocket
10-Piece tool includes: wire cutter, wood saw, gripper, punch, file, Phillips/flathead screwdriver, bottle opener, needle-nose pliers, standard knife, imperial ruler
Officially licensed
| Accessories List | No Accessories Included |
|---|---|
| Advanced Features | Compact Design |
| Colour Group | Blue |
| Finish | None |
| Number of Pieces | 10 |
| Product Height (cm) | 26.30 cm |
| Product Length (cm) | 13.40 cm |
| Product Use(s) | Camping/Outdoors,General Use |
| Product Weight (kg) | 0.29 kg |
| Product Width (cm) | 2.60 cm |
| Sheath Material | Not Applicable |
|---|---|
| Type of Tools Included | Needlenose Pliers,Bottle Opener,Wire Cutters,Saw,Flat Top Screwdriver,Phillips Screwdriver,Ruler,Pliers,Wood File |
