Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The STK Target is a travel-friendly, targeted deep tissue massage bar with 8 independently spinning wheels that grip the skin while rolling for a more effective massage. Combined with the patented, ergonomic comfort grip handles, the STK Target makes deep tissue massage easy and portable.
Provides a superior deep tissue massage via 8 independent-spinning wheels
AcuGRIP Surface grips the skin for enhanced massage
Features ergonomic comfort grip handles that make it easy and comfortable to use
Gear-shaped wheel design provides a targeted massage
Lightweight and compact, making it ideal for travel
| Massager Type | Hand-Held |
|---|---|
| Product Use(s) | Relaxation,General Purpose |
| Body Area | Multi-Area |
| Number of Massage Settings | 0 |
| Advanced Features | No Advanced Features |
| Accessories List | No Accessories Included |
| Number of Pieces | 1 |
| Primary Material | EVA Foam |
| Power Source(s) | Manual |
| Batteries Required Quantity | 0 |
| Assembled Weight (kg) | 0.75 kg |
|---|---|
| Assembled Height (cm) | 1.136 cm |
| Assembled Width (cm) | 1.136 cm |
| Assembled Depth (cm) | 15.2 cm |
Yes, I recommend this product.
