UNDER ARMOUR
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Quench your thirst in and out of the spin studio with the Eastman Tritan Water Bottle. This water bottle features an easy to drink from button push spout for one-handed drinking.
Bottle made with dishwasher safe, impact-resistant Eastman Tritan™ copolyester material
Leak-resistant locking flip-top lid with one-hand push-button operation so you can drink on the go quickly and easily
Flip-up clip on carry loop so you can hook your bottle onto your bag
BPA-free
Manufactured by Thermos®, exclusive licensee of Under Armour®
Capacity: 24 oz
| Primary Material | Plastic |
|---|---|
| Product Height (cm) | 62.86 cm |
| Product Width (cm) | 20.19 cm |
| Product Length (cm) | 20.19 cm |
| Product Weight (g) | 623.69 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Leak-proof,Impact Resistant,Lid,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | General Use |
