UNDER ARMOUR
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.This isn’t your ordinary water bottle. Built with an active lifestyle in mind, it uses vacuum insulation to keep drinks cold for up to 14 hours. On top of that, it’s got a lockable lid and durable design to help eliminate leaks and spills.
Polypropylene locking push-button lid and carabiner-style carrying loop
Thermos™ vacuum insulation technology for maximum cold temperature retention
Durable stainless steel interior and chrome gradient exterior
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 18.92 cm |
| Product Width (cm) | 18.92 cm |
| Product Length (cm) | 65.41 cm |
| Product Weight (g) | 192.77 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Leak-proof,Carry Handle,Lid,Insulated,Vacuum Sealed |
| Product Use(s) | Cold Beverages |
Yes, I recommend this product.
No, I do not recommend this product.
Originally posted on Under Armour
