UNDER ARMOUR
PENTA PINK
32
Out of Stock at SC WEST EDMONTON MALL
Out of Stock at SC WEST EDMONTON MALL
The Under Armour Playmaker Squeeze 32 oz. Water Bottle is for those times when you don't have two hands free. Patented bite & pull quick-shot nozzle has a quick-flip cap to help prevent leaks and keep out dirt and germs.
Leak-resistant lid also helps keep spout clean
Patented bite & pull quick-shot nozzle—removable for easy cleaning
Carry loop for easy transport|One-hand operation for hydration on the go
Marked with ounces & milliliters for easy measuring
Non-slip side grip for a comfortable & secure hold
Capacity: 32 oz
BPA & lead free
Dishwasher safe (top rack only)
Self-draining cap helps prevent dishwasher puddle
| Primary Material | Plastic |
|---|---|
| Product Height (cm) | 25.40 cm |
| Product Width (cm) | 8.26 cm |
| Product Length (cm) | 8.26 cm |
| Product Weight (g) | 145.10 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Lid,Flip-Up Carrying Loop,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | For Children,Camping/Outdoors,General Use,For Travel,Home,Cold Beverages |
$122.97$94.98
Yes, I recommend this product.
Originally posted on Under Armour
Yes, I recommend this product.
Originally posted on Under Armour
Yes, I recommend this product.
Originally posted on Under Armour
Yes, I recommend this product.
Originally posted on Under Armour
Originally posted on Under Armour
Yes, I recommend this product.
Originally posted on Under Armour
Yes, I recommend this product.
Originally posted on Under Armour
Yes, I recommend this product.
Originally posted on Under Armour
