UNDER ARMOUR
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The Under Armour Sideline 12 Can Soft Cooler keeps the whole team's drinks cold, with quick-access lid, easy-to-clean liner, and fence hooks. Keep your drinks cold with plenty of storage and easily bring them to the game, beach or park thanks to built-in fence hooks and durable construction.
Durable, coated outer fabric resists dirt & water & rigid interior liner is easy to clean
Molle webbing attachment points for easy clip-on
Holds 12 12oz cans with room for ice
Built-in fence hools offer easy hanging
Insulated Quick-access lid & comfort haul handle
2 exterior zip pockets for additional storage
BPA & lead free
| Jug/Cooler Type | Bag |
|---|---|
| Number of Pieces | 1 |
| Product Use(s) | All-Purpose |
| Primary Material | Polyester |
| Hot/Cold | Cold |
| Accessories List | Insulated Cover,Handle |
| Advanced Features | Padded,Insulated,Double Walled,Easy to Clean,Durable,BPA Free |
| Assembled Height (cm) | 29.21 cm |
| Assembled Width (cm) | 34.29 cm |
| Assembled Depth (cm) | 20.32 cm |
| Assembled Weight (kg) | 0.59 kg |
|---|---|
| Non-toxic When Used as Intended | Yes |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on Under Armour
Yes, I recommend this product.
Originally posted on Under Armour
Yes, I recommend this product.
Originally posted on Under Armour
Originally posted on Under Armour
Yes, I recommend this product.
Originally posted on Under Armour
Yes, I recommend this product.
Originally posted on Under Armour
Yes, I recommend this product.
Originally posted on Under Armour
Yes, I recommend this product.
Originally posted on Under Armour
