UNDER ARMOUR
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The Under Armour 24-Can Sideline Soft Cooler keeps your drinks cold with plenty of storage and easily goes to the game, beach or park thanks to built-in fence hooks and durable construction.
Insulated quick-access lid, adjustable carry strap & built-in bottle opener for added convenience
Molle webbing attachment points for easy clip-on
BPA & lead free
Holds 24 12oz. cans with room for ice
Built-in fence hooks offer easy hanging
Durable, coated outer fabric resists dirt & water & rigid interior liner is easy to clean
2 exterior zip pockets & Armour Stash catch-all bag that hooks to exterior pocket for added storage
| Jug/Cooler Type | Bag |
|---|---|
| Number of Pieces | 1 |
| Product Use(s) | All-Purpose |
| Primary Material | Polyester |
| Hot/Cold | Cold |
| Accessories List | Insulated Cover,Handle |
| Advanced Features | Padded,Insulated,Double Walled,Easy to Clean,Durable,BPA Free |
| Assembled Height (cm) | 29.21 cm |
| Assembled Width (cm) | 40.64 cm |
| Assembled Depth (cm) | 25.40 cm |
| Assembled Weight (kg) | 0.59 kg |
|---|---|
| Non-toxic When Used as Intended | Yes |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on Under Armour
Yes, I recommend this product.
Originally posted on Under Armour
Yes, I recommend this product.
Originally posted on Under Armour
Yes, I recommend this product.
Originally posted on Under Armour
Yes, I recommend this product.
Originally posted on Under Armour
Yes, I recommend this product.
Originally posted on Under Armour
Yes, I recommend this product.
Originally posted on Under Armour
Yes, I recommend this product.
Originally posted on Under Armour
