UNDER ARMOUR
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Stock up and keep everything cold for the day, with UA LEVELED Strap System that makes transport painlessly easy.
Side handles & vented back panel make it more comfortable to carry
Large underlid pocket & concealed side pocket for added storage
BPA & lead free
Durable, coated outer fabric resists dirt & water & rigid, waterproof interior liner is easy to clean
LEVELED™ strap system guides you to assure straps are adjusted evenly for balanced weight distribution
Armour Stash catch-all bag that hooks to exterior pocket for added storage
Built-in fence hooks for easy hang-up
Molle webbing attachment points make it easy to clip on your keys
Built-in bottle opener
| Jug/Cooler Type | Backpack |
|---|---|
| Number of Pieces | 1 |
| Product Use(s) | All-Purpose |
| Primary Material | Polyester |
| Hot/Cold | Cold |
| Accessories List | Shoulder Strap,Bottle Opener,Insulated Cover,Handle |
| Advanced Features | Padded,Insulated,Double Walled,Easy to Clean,Durable,BPA Free |
| Assembled Height (cm) | 17.78 cm |
| Assembled Width (cm) | 29.21 cm |
| Assembled Depth (cm) | 40.64 cm |
| Assembled Weight (kg) | 2.04 kg |
|---|---|
| Non-toxic When Used as Intended | Yes |
| Closure Type | Zipper |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on Under Armour
Yes, I recommend this product.
Originally posted on Under Armour
Yes, I recommend this product.
Originally posted on Under Armour
Yes, I recommend this product.
Originally posted on Under Armour
Yes, I recommend this product.
Originally posted on Under Armour
Originally posted on Under Armour
Yes, I recommend this product.
Originally posted on Under Armour
Yes, I recommend this product.
Originally posted on Under Armour
