Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.This Vancouver Canucks Mini Print Logo Gaiter Scarf will keep your neck covered with lightweight, breathable material and help you represent your favorite team whenever you put it on.
All-over printed, team color design with repeat team logo display, in case there were any doubts where your allegiances lie
Multifunctional - Can be utilized as a neck gaiter, wristband, headband, and ponytail holder
Lightweight, soft, and breathable to keep you comfortable
Stretchable fabric, one size fits most
Seamless free end design
Reusable, so you can wear it again and again
Recommended wash after each use
This fashion gaiter scarf is not a medical device. It is not intended to be personal protective equipment and should not be used by healthcare professionals or used in a healthcare/clinical environment or setting. The fashion gaiter scarf is not intended to prevent or protect from any form of illness or disease (or otherwise)
Officially licensed
Non-medical grade
| Advanced Features | No Advanced Features |
|---|---|
| Filter Material | Not Applicable |
| Filter Rating | Not Applicable |
| Number of Pieces | 1 |
| Particulate Mask Type | Non-Medical |
| Product Height (cm) | 31 cm |
| Product Length (cm) | 13 cm |
| Product Weight (kg) | 0.08 kg |
| Product Width (cm) | 1 cm |
| Shelf Life (year) | 5 yr |
