VOICE CADDIE
*On select style/sizes
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The T9 is the newest addition to the Voice Caddie T-series line! The T9 comes equipped with shot and putt tracking which keeps track of your score throughout the round so you don’t have to. Full color touchscreen, provides yardages to the front/center/back of the green, and offers advanced features such as Active Green™ (improves accuracy), V-Algorithm 3.0™(slope calculation), green undulation (indicated with heat map and arrows show break direction), putt view (shows elevation and distance to pin) smart green (touch pin-placement), course views (yardages to hazards and bunkers). Practice anytime and anywhere with practice tempo mode to dial in your swing to perfection.
Shot and Putt tracking
Course Layout View (Yardages to hazard & bunkers)
Tournament Mode (Disable Slope and GPS)
Course & Green Zoom (2nd level)
V-Algorithm 3.0™ (Automatic Slope Calculation)
Practice Tempo Mode
Green Undulation data (Indicate with map)
Color Touch Screen
Customizable Pin Placement
| Golf Accessory Type | Bag/Caddy Accessories |
|---|---|
| Number of Pieces | 1 |
| Primary Material | Poly/Plastic |
| Assembled Weight (kg) | 0.05 kg |
| Assembled Length (cm) | 4.57 cm |
| Assembled Width (cm) | 4.57 cm |
| Assembled Height (cm) | 1.32 cm |
| Sustainability | None |
