*On select style/sizes
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The Warrior Sports Jet Pack Max lacrosse bag is perfect for the player on the go. As a multipurpose backpack geared for everyday use, it features a stick loop that holds one complete stick, keeping it secure and protected. The generous size and pockets provide plenty of room for storing all your gear, from gloves and protective padding to water bottles. Whether you're headed to the field, to school or travelling to away games, this durable backpack has your back, keeping your equipment organized and within reach.
Stick loop holds one complete stick
Can be customized with team logo and player number
1.5"L x 9"W x 20"H
| Product Use(s) | Sports |
|---|---|
| Accessories List | Storage Bag |
| Advanced Features | Lightweight |
| Primary Material | Canvas |
| Assembled Weight (kg) | 1.80 kg |
| Assembled Height (cm) | 2.00 cm |
| Assembled Length (cm) | 22.00 cm |
| Assembled Width (cm) | 20.00 cm |
