*On select style/sizes
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Unmatched in their feel and performance, all A2000 patterns are endlessly field tested and constantly improved by hundreds of professionals and top amateur players that choose only Wilson Ball Gloves. The result is a glove that breaks in perfectly for hardworking players everywhere.
ProStock Leather design
14" fielding glove
A2000 quality leather
| Activity | Softball |
|---|---|
| Position | Multi-Position |
| Glove Adjustment | Adjustment Lace |
| Web Design | H Web |
| Primary Material | Natural Leather |
| Product Weight (g) | 640.00 g |
| Product Length (cm) | 29.21 cm |
| Product Width (cm) | 17.78 cm |
| Product Height (cm) | 12.70 cm |
| Sustainability | None |
