Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Go after fly balls on the outfield grass with the A700 12.5 in. Outfield Glove. Black and Blonde Full Grain leather with a sturdy Single Post & 3 Bar Web is game ready on day one.
Full Grain leather
Outfield Glove
Single Post & 3 Bar Web
| Activity | Baseball |
|---|---|
| Position | Outfield |
| Glove Adjustment | Adjustment Lace |
| Web Design | Single Post |
| Primary Material | Full Grain Leather |
| Product Weight (g) | 640.00 g |
| Product Length (cm) | 29.21 cm |
| Product Width (cm) | 17.78 cm |
| Product Height (cm) | 12.70 cm |
| Sustainability | None |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on wilson.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on wilson.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on wilson.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on wilson.com
