Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.INDOOR/OUTDOOR PERFORMANCE: A high performance composite cover makes this an ideal ball for play both indoors and out
Cross pebble pattern for maximum grip and unique look
Cushion Core Carcass allows a softer feel that's easier to grip
| Sport Type | Basketball |
|---|---|
| Ball Type | Progress |
| Accessories List | No Accessories Included |
| Primary Material | Synthetic Leather |
| Advanced Technology | General |
| Product Diameter (cm) | 24.00 cm |
| Long Circumference (cm) | 75 cm |
| Outside Circumference (cm) | 75.00 cm |
| Short Circumference (cm) | 75 cm |
| Product Weight (g) | 623.00 g |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on canadiantire.ca
Yes, I recommend this product.
Originally posted on canadiantire.ca
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
Originally posted on canadiantire.ca
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
Originally posted on canadiantire.ca
Yes, I recommend this product.
Originally posted on canadiantire.ca
Yes, I recommend this product.
Originally posted on canadiantire.ca
