Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.You ' re all set for gridiron action with the Wilson NFL All Pro Senior Football With Tee And Pump. Here ' s an official NFL size pigskin with outstanding feel thanks to its cushioned cover of composite leather. It ' s time to embrace your inner Aaron Rodgers (and Mason Crosby)!
Official NFL size
Comes with inflation pump and a kicking tee
| Sport Type | Football |
|---|---|
| Ball Type | Progress |
| Accessories List | Pump,Stand |
| Primary Material | Composite |
| Advanced Technology | General |
| Product Diameter (cm) | 17.20 cm |
| Long Circumference (cm) | 56 cm |
| Outside Circumference (cm) | 71.00 cm |
| Short Circumference (cm) | 56 cm |
| Product Weight (g) | 449.00 g |
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
