Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Designed to make any adventure’s dirty work a little easier, the Camino® Carryall is the perfect all-purpose, here-to-there bag for any and every day. Rugged and to-the-point, Camino is made from the same waterproof, ultra-durable, and easy-to-clean material as the Panga™ Duffel. This tote bag will keep your wet boots and waders contained, keep dry gear inside protected from mud and puddles, and provide a tough barrier from sharp hooks and tools. Never again leave your gear (or your truck) to the mercy of a sloppy bag.
THICKSKIN SHELL
EVA MOLDED BOTTOM
HITCHPOINT™ GRID
| Jug/Cooler Type | Bag |
|---|---|
| Number of Pieces | 1 |
| Product Use(s) | All-Purpose |
| Primary Material | Polystyrene |
| Hot/Cold | Hot/Cold |
| Graduated Measurements | Not Applicable |
| Accessories List | Storage Bag,Tote Bag |
| Advanced Features | UV Resistant,Floating,Easy to Clean,Durable,BPA Free |
| Assembled Height (cm) | 46.00 cm |
| Assembled Width (cm) | 25.00 cm |
| Assembled Depth (cm) | 38.00 cm |
|---|---|
| Assembled Weight (kg) | 1.50 kg |
| Power Source | Not Applicable |
| Non-toxic When Used as Intended | Yes |
