Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Pack a lunch you’ll actually look forward to with the Daytrip® Lunch Bag. In true YETI fashion, we upgraded a classic form factor to give you a fresh-for-hours, fold-and-go, easy-to-clean lunch bag that takes soggy sandwiches and lukewarm drinks off the menu. Did we mention it’s lined with hours-worth of insulation power? Surprise
COLDCELL FLEX™ INSULATION
THERMO SNAP™ CLOSURE
FOOD SAFE
| Jug/Cooler Type | Soft Cooler |
|---|---|
| Number of Pieces | 1 |
| Product Use(s) | All-Purpose |
| Primary Material | Polyester |
| Hot/Cold | Hot/Cold |
| Accessories List | Soft Cooler,Lunch Box,Handle |
| Advanced Features | Foldable,UV Resistant,Insulated,Easy to Clean,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Assembled Height (cm) | 22.00 cm |
| Assembled Width (cm) | 22.00 cm |
| Assembled Depth (cm) | 15.00 cm |
| Assembled Weight (kg) | 0.50 kg |
|---|---|
| Non-toxic When Used as Intended | Yes |

Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
