Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The YETI Daytrip® Insulated Lunch Bag is made with Coldcell Flex™ Insulation to maintain optimal temperature. This food-safe, lightweight bag features a Thermo Snap™ Closure, adjustable grid and is compatible with YETI Thin Ice™. Easily foldable for compact storage, this YETI lunch bag fits 6 cans or 7 kg of ice.
Coldcell Flex™ Insulation and Thermo Snap™ magnetic closure maintain optimal food temperature and allow quick access
Food-safe materials and compatibility with YETI Thin Ice™ packs ensure peace of mind and enhanced cooling
Fold-and-go design with an adjustable grid enables easy storage and customizable capacity
| Jug/Cooler Type | Bag |
|---|---|
| Number of Pieces | 1 |
| Product Use(s) | School,Work,Camping |
| Primary Material | Polyester |
| Hot/Cold | Hot/Cold |
| Advanced Features | Foldable,Collapsible,Easy to Clean |
| Assembled Height (cm) | 22.00 cm |
| Assembled Width (cm) | 22.00 cm |
| Assembled Depth (cm) | 15.00 cm |
| Assembled Weight (kg) | 0.50 kg |
| Non-toxic When Used as Intended | Yes |
|---|---|
| Closure Type | Buckle |
Originally posted on YETI.com
Originally posted on YETI.com
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
