Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Pack a lunch you’ll actually look forward to with the YETI Daytrip™ Lunch Box. In true YETI fashion, we upgraded a classic form factor to give you a fresh-for-hours, fold-and-go, easy-to-clean lunch box that takes soggy sandwiches and lukewarm drinks off the menu. Did we mention it’s lined with hours-worth of insulation power? Surprise.
Coldcell flex™ insulation
Food safe
Thermo snap™ closure
| Jug/Cooler Type | Soft Cooler |
|---|---|
| Number of Pieces | 1 |
| Product Use(s) | School,Fishing,Boating,Work,Job Site,Industrial,Camping,All-Purpose |
| Primary Material | Polystyrene |
| Hot/Cold | Hot/Cold |
| Graduated Measurements | Litres |
| Advanced Features | Leak Resistant,Easy to Clean,Durable,BPA Free |
| Assembled Height (cm) | 21.59 cm |
| Assembled Width (cm) | 11.43 cm |
| Assembled Depth (cm) | 26.67 cm |
| Assembled Weight (kg) | 0.50 kg |
|---|---|
| Non-toxic When Used as Intended | Yes |
