Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Pack a lunch you’ll actually look forward to with the YETI Daytrip™ Lunch Box. In true YETI fashion, we upgraded a classic form factor to give you a fresh-for-hours, fold-and-go, easy-to-clean lunch box that takes soggy sandwiches and lukewarm drinks off the menu. Did we mention it’s lined with hours-worth of insulation power? Surprise.
Coldcell Flex™ Insulation: A lightweight, closed-cell foam flexibly folds over while offering superior temperature-holding power
Thermo Snap™ Closure: Magnetic closure will keep your tacos hot or your cold cuts, well, cold
Adjustable Grid: Decide the size of your lunch bag by sliding the closing hook into one of the loops
Fold-and-go Packing: Once dining is done, fold it up, hook it closed, and stow it away
| Jug/Cooler Type | Bag |
|---|---|
| Number of Pieces | 1 |
| Product Use(s) | School,Fishing,Boating,Work,Camping,All-Purpose |
| Primary Material | Recycled Materials |
| Hot/Cold | Hot/Cold |
| Graduated Measurements | Litres |
| Advanced Features | Foldable,Insulated,Adjustable Tie Downs,Easy to Clean |
| Assembled Height (cm) | 22.00 cm |
| Assembled Width (cm) | 15.00 cm |
| Assembled Depth (cm) | 22.00 cm |
| Assembled Weight (kg) | 0.50 kg |
|---|---|
| Non-toxic When Used as Intended | Yes |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
