*On select style/sizes
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The durable YETI Hopper® M30 Soft Cooler 2.0 is engineered for ultimate performance. It features ColdCell™ Insulation for superior cooling, MagShield Access for easy use and a durable DryHide Shell to keep food and drink fresh on the go. This leakproof, water-resistant YETI cooler comfortably fits 42 cans, 15 kg of ice, or 13 wine bottles to help keep the outdoor fun going.
ColdCell™ Insulation keeps contents cold for long periods
MagShield Access lid with magnets provides a leak-resistant seal and easy opening
DryHide Shell resists water, mould, punctures, and UV rays with FDA-approved interior
Leakproof liner is welded to prevent leaks from the insulated compartment
HitchPoint™ Grid lets you easily attach accessories for outdoor convenience
| Jug/Cooler Type | Bag |
|---|---|
| Number of Pieces | 1 |
| Product Use(s) | All-Purpose |
| Primary Material | Polystyrene |
| Hot/Cold | Hot/Cold |
| Graduated Measurements | Litres |
| Advanced Features | Floating,Easy to Clean,Durable,BPA Free |
| Assembled Height (cm) | 63.00 cm |
| Assembled Width (cm) | 31.00 cm |
| Assembled Depth (cm) | 45.00 cm |
| Assembled Weight (kg) | 3.20 kg |
|---|---|
| Non-toxic When Used as Intended | Yes |
| Closure Type | Fold-over,Magnetic |
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
