*On select style/sizes
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Keep your beverages handy while exploring the outdoors with the YETI Hopper® M30 Soft Cooler 2.0. This cooler features MagShield Access and Coldcell™ Insulation to keep beverages cold, complemented by a tough Dryhide Shell for durability. With a Hitchpoint™ Grid that seamlessly attaches accessories, this YETI cooler ensures all your gear stays organised on every adventure.
Coldcell Insulation uses closed-cell rubber foam to keep contents cold for hours
Magshield Access features magnets for a leak-resistant seal with easy access
Dryhide Shell fabric has a food-grade lining for water, mould, and UV-resistance
Leakproof Liner uses RF welding to ensure a leakproof interior
| Jug/Cooler Type | Bag |
|---|---|
| Number of Pieces | 1 |
| Product Use(s) | Fishing,Boating,Job Site,Camping,All-Purpose |
| Primary Material | Polystyrene |
| Hot/Cold | Cold |
| Graduated Measurements | Litres |
| Advanced Features | High Performance,Insulated,Easy to Clean,Durable |
| Assembled Height (cm) | 43.90 cm |
| Assembled Width (cm) | 64.00 cm |
| Assembled Depth (cm) | 30.20 cm |
| Assembled Weight (kg) | 3.10 kg |
|---|---|
| Non-toxic When Used as Intended | Yes |
| Closure Type | Magnetic |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
