Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Rambler Jr. is a small-and-mighty kids bottle over-engineered for your little wild ones. This 12 oz. powerhouse inherited double-wall vacuum insulation from its Rambler predecessors, carrying on the family legacy by locking in ice-cold water through backyard campouts and breaks between tag. As a well-deserved convenience for you, the Straw Cap (which comes included by the way) is leak resistant when closed and both the bottle and cap are dishwasher safe. Plus, it’s engineered with a super strong, stainless steel armor that won’t flinch through bumps and drops on account of slippery hands.
No Sweat™ Design: Keep their hands dry - critical when summiting the jungle gym
Dishwasher Safe: Because one less chore sounds nice
Bpa Free: So they can safely sip without a worry in the world
Double-wall Vacuum Insulation: Keeps drinks ice cold
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 21.30 cm |
| Product Width (cm) | 7.60 cm |
| Product Length (cm) | 21.30 cm |
| Product Weight (g) | 500.00 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Leak-proof,Lead-Free,Sweat Resistant,Double Walled,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | Hot Beverages,For Children,Cold Beverages |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Originally posted on YETI UK
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
No, I do not recommend this product.
Originally posted on YETI UK
