Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Gear up for any adventure with the YETI Rambler® 1/2 Gallon Jug. Designed for adventures, this water jug will help you maintain your beverage's temperature for a long day in the field or a small gathering around the campfire. Featuring double-wall vacuum insulation and 18/8 stainless steel construction, this YETI water jug can stand up to the toughest conditions.
MagCap™ Dock harnesses the power of magnets to keep your MagCap close by
18/8 kitchen-grade stainless steel construction for extreme durability
Double-wall vacuum insulation keeps your beverages at the perfect temperature
Stainless steel handle with rubber grip makes for sturdy, easy transport
No Sweat™ Design prevents condensation to keep your hands dry
1.8L Capacity
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 25.70 cm |
| Product Width (cm) | 15.00 cm |
| Product Length (cm) | 25.70 cm |
| Product Weight (g) | 1700.00 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Leak-proof,Carry Handle,Sweat Resistant,Double Walled,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | Hot Beverages,Camping/Outdoors,General Use,Cold Beverages |
