Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.At a glance, this mug might look like your everyday drinking vessel, but look again. It’s loaded with top-to-bottom insulation to keep your coffee hot from the first pour to the last sip. And it’s a space saver. When the lid is removed, the built-in grooves on the bottom help it stack perfectly on top of another one just like it. So whether you’re storing it in the cabinets or packing it up for an adventure — it one-ups the average mug. Like the entire Rambler® Family, this stackable mug and included MagSlider™ Lid are dishwasher safe making them easy to clean, but please note — the smooth-sliding magnet component is not leakproof and will not prevent spills.
18/8 Stainless Steel
Double - Wall Vacuum Insulation
Dishwasher Safe
Shatter-Resistnat Construction
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 11.70 cm |
| Product Width (cm) | 10.30 cm |
| Product Length (cm) | 11.70 cm |
| Product Weight (g) | 400.00 g |
| Consumer Pack Size | 6 |
| Advanced Features | Lead-Free,Lid,Stackable,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | Hot Food/Drink,Camping/Outdoors,For Travel,Cold Beverages |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI EU
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI EU
Originally posted on YETI EU
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI EU
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI EU
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
