BIG SKY BLUE
10
Out of Stock at SC WEST EDMONTON MALL
Out of Stock at SC WEST EDMONTON MALL
Keep your drinks at the perfect temperature with the YETI Rambler® 10 oz Stackable Lowball with MagSlider™ Lid. Made from durable 18/8 stainless steel with double-wall vacuum insulation, the tumbler features a MagSlider™ Lid for convenient magnetic opening and closing. Ideal for any beverage, this YETI lowball tumbler is dishwasher safe for easy cleanup.
Double-wall vacuum insulation maintains beverage temperature for hours
MagSlider® Lid features magnets for convenient one-handed opening and closing
Crafted from durable 18/8 stainless steel for quality and rust resistance
Dishwasher safe for easy cleaning
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 10.30 cm |
| Product Width (cm) | 8.80 cm |
| Product Length (cm) | 8.80 cm |
| Product Weight (g) | 330.00 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Lead-Free,Sweat Resistant,Lid,Double Walled,Vacuum Sealed,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | For Children,Camping/Outdoors,General Use,Fine Dining,For Travel,Cold Beverages |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Originally posted on YETI.com
Originally posted on YETI.com
Originally posted on YETI.com
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI.com
