Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.Stay refreshed throughout the day with help from the YETI Rambler® 10 oz Tumbler with MagSlider™ Lid. Featuring double-wall vacuum insulation and a 360-degree welded handle, this tumbler is great for both hot and cold beverages and is easy to take with you on the go. Crafted from durable stainless steel, this YETI tumbler is dishwasher safe and has a MagSlider™ Lid for smooth sipping.
Double-wall vacuum insulation maintains beverage temperature for hours
Durable 18/8 stainless steel construction resists wear and tear
360-degree welded handle ensures a secure and comfortable grip
MagSlider™ Lid allows smooth sipping and prevents spills
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 10.00 cm |
| Product Width (cm) | 9.00 cm |
| Product Length (cm) | 12.00 cm |
| Product Weight (g) | 358.00 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Lead-Free,Carry Handle,Sweat Resistant,Stackable,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Product Use(s) | Hot Beverages,Camping/Outdoors,General Use,For Travel,Cold Beverages |
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
