Proudly Canadian
SEA FOAM
12
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The durable YETI Rambler® 12 oz Bottle features robust 18/8 stainless steel and shatter-resistant construction. Its double-wall vacuum insulation keeps beverages hot or cold for hours. This YETI bottle comes with a HotShot™ cap for easy, leakproof sipping on your everyday adventures.
Double-wall insulation keeps drinks hot for hours
Made from 18/8 stainless steel for durability and pure flavour
Shatter-resistant design withstands drops and bumps
Leakproof HotShot Cap allows spill-free drinking from any angle
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 17.80 cm |
| Product Width (cm) | 7.60 cm |
| Product Length (cm) | 7.60 cm |
| Product Weight (g) | 400.00 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Leak-proof,BPA Free,Dishwasher Safe |
| Product Use(s) | Hot Beverages,Camping/Outdoors,For Travel,Cold Beverages |
Yes, I recommend this product.
No, I do not recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Originally posted on YETI UK
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Yes, I recommend this product.
Originally posted on YETI UK
Originally posted on YETI UK
