*On select style/sizes
Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The YETI Colster® is like a stainless steel bear hug for your sodas or longnecks. The Load-and-Lock™ Gasket secures your drink in place while the Colster’s double-wall vacuum insulation keeps your beer or soda frosty longer. Plus, it has a No Sweat™ Design, which means you say adios to damp or frostbitten hands.
Holds tight to 12 oz. standard bottles and cans
No Sweat™ Design keeps condensation from forming
Keeps drinks colder longer than any standard drink jackets
Stainless steel construction will withstand even the rowdiest tailgate
Made with kitchen-grade stainless steel, so they’re puncture- and rust-resistant
Keeps cold drinks cold and hot drinks hot until the last sip
Keeps cold drinks cold and hot drinks hot 
until the last sip.
| Primary Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Product Height (cm) | 12.00 cm |
| Product Width (cm) | 8.00 cm |
| Product Length (cm) | 12.00 cm |
| Product Weight (g) | 235.00 g |
| Consumer Pack Size | 1 |
| Advanced Features | Leak-proof,Sweat Resistant,Insulated,Double Walled,Vacuum Sealed |
| Product Use(s) | Hot Beverages,Camping/Outdoors,For Travel,Cold Beverages |
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
Yes, I recommend this product.
