Unfortunately, this product is temporarily out of stock in your store and nearby stores.
You may be interested in these similar products shown below.The YETI Rambler® 14 oz Canadian Flag Mug is built to withstand the toughest conditions. Its double-wall vacuum insulation and MagSlider™ lid provide an extra layer of protection to keep your beverages at the perfect temperature, while the wide opening allows for easy access.
Constructed from 18/8 stainless steel for long-lasting use
Double-wall vacuum insulation ensures optimal temperature retention
Dishwasher safe for effortless cleaning
MagSlider™ lid helps prevent heat or cold from escaping
Wide opening for easy access to contents
| Accessories List | Lids |
|---|---|
| Advanced Features | Has Handle,Insulated,Dishwasher Safe,BPA Free |
| Certifications | No Certifications |
| Colour Group | Red |
| Consumer Pack Size | 6 |
| Design | Flag |
| Lid Material | Plastic |
| Non-toxic When Used as Intended | Yes |
| Number of Pieces | 1 |
| Primary Material | Stainless Steel |
| Product Depth (cm) | 13.00 cm |
|---|---|
| Product Height (cm) | 13.00 cm |
| Product Use(s) | Beverage,Outdoor,Drinks,Adults,General Purpose,Camping,Children |
| Product Weight (kg) | 0.40 kg |
| Product Width (cm) | 10.20 cm |
| Shape | Round |
| Storage Container Type | Containers |
| Theme | No Theme |
Yes, I recommend this product.
